Cierpliwość, zaangażowanie i przede wszystkim wrażliwość na piękno podwodnego świata wydają się być cechami współczesnego akwarysty.

Dodajmy do tego jeszcze odrobinę fantazji a podwodny ogród stanie się rzeczywistością.

Klika słów o mnie

Akwarystyka jest moją pasją. Jestem miłośnikiem japońskiego stylu naturalnego. akwaria w stylu Nature uprawiam od ponad 10 lat. Wielokrotnie uczestniczyłem w międzynarodowych konkursach akwarystycznych (IAPLC, AGA, GAPLC). W najbardziej prestiżowym wydarzeniu The International Aquatic Plants Layout Contest (IAPLC) w 2014 roku zająłem 4 miejsce wśród uczestników z Polski. Wielokrotnie stałem również po drugiej stronie, jako juror, ostatnio w „Concurso Aqualux de Aquapaisagismo 2014” w Brazylii.

W 2008 roku uruchomiłem pierwszą w Polsce stronę informacyjną poświęconą stricte Nature Aquarium www.Naacademy.pl i sklep stacjonarny, oraz internetowy z artykułami do tworzenia takich akwariów www.NAshop.pl.

W pażdzierniku 2009 uczestniczyłem w wyjątkowym szkoleniu akwarystycznym w Japonii: "Nature Aquarium Seminar". Warsztaty te odbyły się w siedzibie i galerii Aqua Design Amano, po czujnym okiem Takashi Amano. Szkolenie to ukończyło zaledwie kilka osób z Polski.

Współtworzyłem poradniki akwarystyczne. Jestem prelegentem wykładów i pokazów z tematyki podstaw i aranżacji akwariów naturalnych. W serii ośmiu wykładów „Kreakcja", organizowanych dla marki Tetra w salach kinowych Multikina wzięło udział pondad 1.500 osób. Na co dzień dbam o własne akwaria, projektuje, zakładam i pielęgnuje akwaria komercyjne. Jestem osobą lubianą i cenioną w świecie światowego aquascapingu, chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami.

Akwarystyka przez lata zmieniała swoje oblicze. Dzisiaj to nie tylko pielęgnacja ryb i zbiornika, to również często sposób na ciekawe zaaranżowanie wnętrza, sposób na spokój, wyciszenie i ukojenie. Mam nadzieję, że dzięki mojej aktywności, pięknie zaaranżowane zbiorniki będą na wyciągnięcie ręki, okażą się też prostym w realizacji zadaniem.

 

Zapraszam serdecznie do oglądania wpisów na stronie i wspólnej pracy nad tworzeniem treści, które pomogą nam osiągać akwarystyczne sukcesy. Pozdrawiam serdecznie!

Paweł Iglewski

Pawel Iglewski